Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry

#1 2011-03-24 20:49:19

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Przyczyny AZS

Jeśli lekarz Wam mówi, że przyczyny atopowego zapalenia skóry są nieznane i najwyższy czas się z tym pogodzić — zmieńcie lekarza!

AZS, astma, łuszczyca, alergie… to tzw. „choroby cywilizacyjne”, czyli takie, które pojawiły się lub rozpowszechniły wraz z przyspieszeniem rozwoju cywilizacji. Dlaczego? Ponieważ u źródła tych chorób leży ta sama przyczyna: niezdrowy tryb życia. Zatrute powietrze, woda obciążona metalami ciężkimi, jedzenie naszpikowane chemią, nieprawidłowo zbilansowana dieta składająca się głównie z produktów zwierzęcych zamiast roślinnych, duże ilości chemicznych leków, szczepionki zawierające szkodliwe dla człowieka substancje… to wszystko przyczyniło się do szybkiego wzrostu liczby chorych na AZS i temu podobne choroby — w ciągu ostatnich 30 lat liczba chorych na AZS wzrosła ponoć dwu- lub nawet trzykrotnie.

Jesteśmy istotami naturalnymi, a nasze organizmy są stworzone tak, aby przyjmować, wchłaniać, trawić i wydalać wszystko to, co pochodzi z natury. Jeżeli więc zamiast naturalnego pokarmu przyjmujemy naszpikowanie syntetycznymi substancjami jedzenie, nasz organizm na dłuższa metę nie jest w stanie sobie z tym poradzić. To samo dzieje się, jeśli spożywamy pokarm mocno przetworzony.

Świetnym przykładem jest burak cukrowy: Jeśli zjemy go w całości, wraz z sacharozą i fruktozą dostarczamy sobie minerałów niezbędnych do prawidłowego przetrawienia tych cukrów. Jeżeli natomiast spożywamy sam biały, rafinowany cukier bez reszty substancji spożywczych, nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo strawić taki pokarm. Posiłkuje się wówczas substancjami czynnymi obecnymi w naszym organizmie, czyli „pobiera” witaminy, sole mineralne i enzymy z naszego ciała. Skutkami są poważne niedobory i zachwiana równowaga naszego układu pokarmowego.

W zatrutym toksynami, zakwaszonym środowisku rozwijają się grzyby, które oblepiają nasze jelita i powodują ich dysfunkcję. Organizm nie jest w stanie odprowadzać toksyny tą drogą, więc szuka innej — u osób chorych na AZS jest nią skóra. Alergeny, czyli tak zwane czynniki zewnętrzne, jedynie wyzwalają objawy — nie stanowią natomiast ich przyczyn. Dlatego wyeliminowanie alergenów na dłuższą metę nie jest skutecznym rozwiązaniem i niewiele ma wspólnego z leczeniem AZS.

Dlaczego szkodliwe substancje w naszym pokarmie szkodzą tylko nam, osobom chorym na AZS? Nieprawda, szkodzą również innym. Tylko że osoba bez genetycznie zakodowanych tendencji do „wyrzucania” wszystkiego na skórę będzie albo cierpiała na zupełnie inne dolegliwości (nadciśnienie, migreny, żylaki, podwyższony cholesterol…), albo będzie cieszyła się idealnym zdrowiem, póki nie dowie się, że ma np. raka, albo z dnia na dzień nie odejdzie na zawał, wylew lub wskutek pęknięcia tętniaka… Oczywiście są też pojedyncze przypadki osób, które całe życie jedzą syfy, a mimo to żyją 100 lat i czują się świetnie (choć to chyba rzadkość ). Takie osoby są wyjątkami potwierdzającymi regułę i niezwykłymi szczęściarzami!

Skąd więc AZS u niemowląt?
Niemowlę dziedziczy toksyny i grzyby od matki, dostaje je również wraz z jej mlekiem. Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym już od małego zamiast naturalnego pokarmu otrzymują pokarm syntetyczny. Ponadto od razu po porodzie niemowlę otrzymuje pierwsze szczepionki —  zanim jego organizm ma szansę ukształtować własny system immunologiczny, dostarcza się mu szkodliwych substancji.

Jeśli więc chcecie pozbyć się atopii, usuwajcie jej przyczyny:
- zachwiana równowaga i grzyby w jelitach
- niedobory witamin, enzymów i minerałów
- osłabienie odporności spowodowane nadmiernym obciążeniem organów wewnętrznych (wątroby, nerek, jelit, układu limfatycznego)

Offline

 

#2 2012-02-06 18:49:10

jano23

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Przyczyny AZS

Witam
jak sprawdzi albo kto sprawdzi mi jakich brakuje witamin enzemów itd?????

Offline

 

#3 2012-03-28 11:34:18

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Przyczyny AZS

jano23 Żeby stwierdzić, co dokładnie dzieje się z organizmem, jakie dopadły go grzyby czy pasożyty, jakie są braki itp. trzeba kompleksowych badań, które zleca (lub wykonuje) lekarz prowadzący terapię. Moja lekarka stosuje badanie żywej kropli krwi, irydologię, biorezonans (albo coś podobnego), a oprócz tego zleca kompleksowe badania moczu, krwi i kału. Najpierw powinno się więc znaleźć odpowiedniego lekarza.

Offline

 

#4 2016-05-03 17:29:26

creon

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przyczyny AZS

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że doskwiera im nic innego, jak atopowe zapalenie skóry. Mylą objawy i potem musi upłynąć wiele lat zanim trafią do dermatologa, który uświadomi ich o tym, w jak wielkim tkwili błędzie. Sam dowiedziałem się o wszystkim, gdy zacząłem szukać przyczyn dziwnego stanu mojej skóry w internecie. Pewnego dnia trafiłem na stronę:http://www.demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory i utwierdziłem się w przekonaniu, co właściwie mi dolega.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2016-11-23 21:51:30

amelka82

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-11-23
Posty: 1
Punktów :   

Re: Przyczyny AZS

Ja tez dlugo szukalam i znalazlam lekarza, ktory stwierdzil azs i od razu chcial przepisac sterydy. Jakis koszmar! Pobieglam do apteki i wcale ich nie wykupilam. Pani mi polecila emolienty Eloderm. Kupilam natychmiast zel do mycia,balsam do ciala i krem aktywny. Kosmetyki zlagodzily objawy, swiad, pieczenie. Regularna pielegnacja bardzo mi pomogla. Dalej jak cos mi gdzies wyskoczy natychmiast smaruje kremem aktywnym. Jest niezastąpiony. Do tej pory nie wiedzialam nic o emolientach, teraz juz wiem ze maja dobry sklad i bede polecac dalej. Warto wyprobowac.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
oferta prosto z tego źródła