Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry


#1 2012-06-30 17:31:28

rockyb

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-30
Posty: 6
Punktów :   

szukam rady (dieta a AZS?)

Dzien dobry,
bardzo ciekawe forum, takie zyciowe. gratuluje autorce i uzytkownikom!

Poszukuję rad jak sobie radzic z poniższa przypadlością.
jestem dziedzicznie obciązony alergia pokarmowa, wziewna. Mam bardzo suchą skórę.
przejdę do razu konkretów. w trzy miesiące od zaordynowania diety celem odnalezienia czynnikow uczulających schudłem 13kilo.
IgE = 4570 k IU/L

Wykryto w oczach gronkowca zlocistego. Jestem posiadaczem Atopowego Zapalenie Skóry. Choc moim zdaniem trochę nietypowego, bowiem bardzo silnie uzaleznionego od pokarmow.
Poki co moge jedynie poleci jako bezpiecznec: brokuly, kalafior, ryz (platy ryzowe, zwykly ryz), olej rafinowany, woda, sól, cukier, herbata, mięso indyka, sałata lodowa/rzymska.

nic więcej z pokarmów nie przyjmuję. [jedynie uzupelniam dietę suplementem diety Multivatimun hec, tabletki Oeparol)
Reakcja na pokarmy uczulajace objawiają się na twarzy, duże czerwone, suche wypryski, w szczegolnosci wokol oczu(z powodu gronkowca?), ust, czoła, wystepujace po śnie(!). domyslam sie, że marszruta reakcji wyglada tak:
zazywam 'testowany' pokarm ok g12-13->po nocy widzę reakcję, prawdopodobnie drapię się po twarzy mimowolnie w trakcie snu.
przez ok 4 dni zaleczam zmiany na twarzy.
Jesli dłuzej przyjmuję pokarmy uczulujace, to skora wrecz peka-np na palcach rąk, wokol uszu.
Lekarze się starają, reakcje skorne traktuja protopiciem 0,1 (twarz), reszte ciala nawilzam lub stosuje masci sterydowe. nad zmianami skornymi ciala w miare panuje, jednak twarz to jest jeden wielki dramat. Przyjmuje Xyzal (1tabl wieczorem)
Leki homeopatyczne(typu Candida Albicans i innew  postaci glazurowanhych kulek) powoduja reakcje jw tj świad w okolicach oczu, suchosc tejze skory i koniec koncow silnych zadrapan.
Szukam pomocy, szukam bezpiecznych pokarmow, ktore moglbym sprobowac, szukam dobrej rady. Brak mi sił do normalnego funkcjonawania, jestem ciagle zmeczony. Za kazdą radę będę bardzo wdzięczny.

Offline

 

#2 2012-07-02 14:23:02

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

cukier? bezpieczny pokarm?!!!!!! naprawde tak napisałes, czy ja czegos nie rozumiem?
poczytaj to forum dokładnie, tu jest dużo zaleceń zywienowych, bez sensu to jeszcze raz pisać.
a protopic, xyzal  itd to jest własnie to, czym się nie leczymy, bo to nic nie daje na dłuższa metę tylko ładuje ci chemię do organizmu.

pozdrawiam i dobrej lektury! :-)

ps. AZS zawsze jest związane z dietą, więc Twoje raczej nie jest nietypowe ;-)

Offline

 

#3 2012-07-02 19:44:53

rockyb

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-30
Posty: 6
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

dziekuje za odpowiedz.

Offline

 

#4 2012-10-09 14:06:36

tatatymka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

Ostatnio wyczytałem gdzieś chyba w Wikipedii ( nastąpiły zmiany we wpisie), że nowa teoria jest taka, że azs właściwie w 100% powiązane jest z dietą, ponieważ azs występuje w efekcie zaburzeń metabolicznych tzn złej równowagi w organizmie ( złych proporcji) różnych kwasów omega (bodajże 3 i 6)....co lekarz to teoria

Offline

 

#5 2012-10-09 14:11:54

tatatymka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

rockyb napisał:

Dzien dobry,
bardzo ciekawe forum, takie zyciowe. gratuluje autorce i uzytkownikom!

Poszukuję rad jak sobie radzic z poniższa przypadlością.
jestem dziedzicznie obciązony alergia pokarmowa, wziewna. Mam bardzo suchą skórę.
przejdę do razu konkretów. w trzy miesiące od zaordynowania diety celem odnalezienia czynnikow uczulających schudłem 13kilo.
IgE = 4570 k IU/L

Wykryto w oczach gronkowca zlocistego. Jestem posiadaczem Atopowego Zapalenie Skóry. Choc moim zdaniem trochę nietypowego, bowiem bardzo silnie uzaleznionego od pokarmow.
Poki co moge jedynie poleci jako bezpiecznec: brokuly, kalafior, ryz (platy ryzowe, zwykly ryz), olej rafinowany, woda, sól, cukier, herbata, mięso indyka, sałata lodowa/rzymska.

nic więcej z pokarmów nie przyjmuję. [jedynie uzupelniam dietę suplementem diety Multivatimun hec, tabletki Oeparol)
Reakcja na pokarmy uczulajace objawiają się na twarzy, duże czerwone, suche wypryski, w szczegolnosci wokol oczu(z powodu gronkowca?), ust, czoła, wystepujace po śnie(!). domyslam sie, że marszruta reakcji wyglada tak:
zazywam 'testowany' pokarm ok g12-13->po nocy widzę reakcję, prawdopodobnie drapię się po twarzy mimowolnie w trakcie snu.
przez ok 4 dni zaleczam zmiany na twarzy.
Jesli dłuzej przyjmuję pokarmy uczulujace, to skora wrecz peka-np na palcach rąk, wokol uszu.
Lekarze się starają, reakcje skorne traktuja protopiciem 0,1 (twarz), reszte ciala nawilzam lub stosuje masci sterydowe. nad zmianami skornymi ciala w miare panuje, jednak twarz to jest jeden wielki dramat. Przyjmuje Xyzal (1tabl wieczorem)
Leki homeopatyczne(typu Candida Albicans i innew  postaci glazurowanhych kulek) powoduja reakcje jw tj świad w okolicach oczu, suchosc tejze skory i koniec koncow silnych zadrapan.
Szukam pomocy, szukam bezpiecznych pokarmow, ktore moglbym sprobowac, szukam dobrej rady. Brak mi sił do normalnego funkcjonawania, jestem ciagle zmeczony. Za kazdą radę będę bardzo wdzięczny.

A na noc proponuję nałożyć maści, które stosujesz, lub inne preparaty nawilżające i założyć rękawiczki i lub czapkę ( taką kominiarkę) aby zmniejszyć efekty nocnego drapania - trochę drastyczna metoda ale skuteczna.

Offline

 

#6 2012-11-19 12:13:38

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

Według mnie czapki, rękawiczki, grube warstwy maści i zbytnie powstrzymywanie się od drapania to wcale nie są dobre metody (patrz wątek o głównych założeniach terapii).

Offline

 

#7 2014-01-26 15:58:14

ostryx16

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

Na tej stronie znajdziecie parę ciekawych porad na temat atopowego zapalenia skóry.
www.atopowe-zapalenieskory.pl

Offline

 

#8 2014-05-25 18:47:04

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

ostryx16 napisał:

Na tej stronie znajdziecie parę ciekawych porad na temat atopowego zapalenia skóry.
www.atopowe-zapalenieskory.pl

Osobiście nie polecam, bo wymienianie sterydów i antybiotyków jako leków na AZS to według mnie pomyłka.

Offline

 

#9 2015-02-15 22:08:23

ksawery

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-14
Posty: 8
Punktów :   

Re: szukam rady (dieta a AZS?)

Myślę, że najlepsze jest racjonalne podejście. Ja staram się zachować zdrową równowagę, nie zaprzestałabym leczenia, ale też szukam jakichś alternatyw, ostatnio wspomagam się ziółkami i naparami (oczywiście wewnętrznie! ), znalazłam sporo ciekawych mieszanek na http://bifix.pl/nasze-produkty/bi-fix-herbatki-ziolowe/ - bez cukru, rzecz jasna. Oczywiście to nie jest "leczenie"a  jedynie wspomaganie organizmu od wewnątrz. Mam też kilka swoich ulubionych specyfików typu kremy, ale to raczej są "drogeryjne" cuda aniżeli z apteki. Może to jest lekka przesada, ale często choroba siedzi bardziej w naszej głowie, niż ciele. :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Tarnobrzeg Ferienwohnung mit Gartenblick Ciechocinek hotele spa alimenty komornik warszawa praga BoĂŽte de vitesses manuelle Subaru