Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry


#1 2011-02-21 21:25:01

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Sport

Jeśli tylko jest to możliwe i za bardzo nie przeszkadzają Wam w tym astma czy boląca skóra — uprawiajcie go!!! Regularny ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, ale nie tylko, ma same zalety i przyspiesza działanie diety i leków. Lepsze krążenie, przemiana materii, dotlenienie komórek no i... endorfiny, czyli hormony szczęścia :-D
W najgorszym okresie mojej choroby nie znajdywałam siły na żadne wyczyny, więc tylko spacerowałam, jak już było ciemno (żeby mnie nikt nie widział).  Ale już sam spacer szybkim krokiem działa pozytywnie, więc jeśli nie lubicie, nie możecie czy nie chcecie uprawiać żadnej konkretnej dyscypliny, to chociaż spacerujcie.
Jak tylko zaczęła mi się poprawiać skóra, zaczęłam trochę biegać i robić gimnastykę, a teraz to robię najróżniejsze rzeczy, bo już mnie nie piecze skóra, jak się spocę: latem biegam i jeżdżę na rolkach, zimą ćwiczę w domu na orbitreku, robię gimnastykę i czasami chodzę na spinning lub na bieżnię w siłowni. W każdym razie widzę wyraźną zależność między samopoczuciem a ilością ruchu, jaki mam.
A więc ruchy, ruchy!!!

Offline

 

#2 2011-08-11 10:35:34

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Sport

Ja polecam rowerek - ręce zajęte, więc nie ma jak się drapać;-), pęd wiatru mile chłodzi i stale się przemieszczam, więc gdy gorzej wyglądam nikt mi się bliżej nie przyjrzy, albo w każdym razie jakby co ucieknę szybko...;-)

Offline

 

#3 2011-08-13 15:37:41

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Sport

Hehe, sprytne :-)
Ja obecnie prawie tylko biegam, a jak pada to wskakuję na orbitreka. 3. września zamierzam wystartować w Biegu Westerplatte na 10 km i zamierzam... dobiec, zanim organizatorzy zwiną metę i pójdą do domu ;-) Mam nadzieję, że moje oskrzela będą współgrać, bo ostatnio znów częściej inhaluję, ale głównie przez to bieganie właśnie.

Offline

 

#4 2011-08-30 10:41:19

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Sport

Własnie byłam na kilkudniowym rejsie po Mazurach - jakie na łódce są warunki higieniczne każdy wie albo może sobie wyobrazić - mycie się w portowych umywalkach za 2-3 zł, czasem szybki prysznic za 10 zł, ale codzień człeka na to nie stać, zwlaszcza gdy cumuje w krzaczorach. No i musiałam wczesniej wrócić bo mi AZS tak dało po garach, że masakra.... Znowu nie mogę zginać kolan i cała się sypię, jakaś straszna skorupa się porobiła, ech.... Niby slońce ma pomagać, a tu lipa....  no dobra, na rejsie jadłam zwykły chleb, cukier i takie tam, tylko kawy wciąż nie tykam. teraz musze grzecznie wrócic do diety i czekac prawie miesiąc na wizytę u lekarza...
Ale i tak polecam żeglowanie - ale chyba bardziej dla tych, co w miarę dobrze wyglądają....

Offline

 

#5 2011-09-15 20:30:23

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Sport

Na szczęście dobiegłam i mogę się tutaj pochwalić, wklejając kilka zdjęć :-)

http://img685.imageshack.us/img685/8290/img0515ne.th.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/6323/img0528am.th.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/2189/img0529wi.th.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/9531/img0534tt.th.jpg

Ze względu na oryginalną i bardzo wymowną nazwę naszej amatorskiej drużyny sportowej moje plecy pojawiły się nawet w prasie :-)

http://www.maratonypolskie.pl/foto/_news/2011/309_2.jpg

Ogólnie było cudownie! Jeszcze 2 lata temu nie potrafiłabym przebiec nawet kilometra bez zadyszki :-) Trening czyni mistrza!

Offline

 

#6 2011-09-22 14:15:32

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Sport

Łaaał, no gratuluję! :-D A jednak da się :-)
ja to raczej jednak poprzestanę na szybkim chodzeniu jak na razie.... ale te fotki to niezłe znęcanie się nad tymi, co własnie rzut chorobowy mają i nie wytrzymują ze swoja skóra juz, chcę powiedzieć....

Offline

 

#7 2011-09-23 09:02:29

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Sport

One nie mają zniechęcać, tylko zachęcać... do zdrowego trybu życia i naturalnej terapii :-) Też zaczynałam od szybkiego marszu 1,5 roku temu, potem czasami podbiegłam kawałek, potem coraz częściej podbiegałam, potem już tylko biegałam, ale bardzo wolno, potem szybciej itd. :-) Następna impreza to Bieg Niepodległości 11.11.

Offline

 

#8 2011-09-27 18:27:42

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Sport

no wiem, wiem....
ale ja i tak na razie się skłaniam bardziej ku szybkiemu marszowi - po równinach i górach tudzież - ale pożyjemy, zobaczymy....
ganeralnie super, udowodniłaś sobie, że możesz.....  - i naprawde możesz;-)

Offline

 

#9 2011-10-05 12:16:03

Nikana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Sport

A ja serdecznie polecam taniec
Byłam w sanatorium teraz i z racji AZS nie przepisali mi żadnych ćwiczeń i kazali raczej siedzieć na dupie. Na początku tego przestrzegałam i nie czułam się z tym najlepiej, mimo codziennych spacerów nad morzem. Potem jednak babcie mnie wyciągnęły na dancing i naprawdę poczułam się o wiele lepiej Zaczęłam chodzić z nimi codziennie ^^ I naprawdę sobie to chwalę, człowiek sam sobie dostosowuje "natężenie" w tańcu, rusza się praktycznie rzecz biorąc wszystkimi mięśniami, do tego muzyka, kontakt z ludźmi I co z tego, że byłam tam młodsza od wszystkich o jakieś 20-50 lat, bawiłam się z nimi świetnie

Offline

 

#10 2012-08-25 01:22:52

cynamonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: Sport

nikana

w jakiej miejscowości nad morzem byłaś w sanatorium ??
Zadowolona byłaś ??
Mozesz napisać jakie zabiegi miałąś??

Ja byłam dwa razy w Busku Zdrój.
Dwa razy były to skierowania po pobycie w szpitau (a wiec darmowe).
Pierwszym razem było świetnie.
Lekarz przepisał mi fajne zabiegi- po tym pierwszym pobycie miałam skóre jak alabaster i rok czasu spokój z azs.

Drugi pobyt- wyszłam na własne żadanie i szkoda nawet mówieć dlaczego.

Mam zamiar wybrać się do sanatorium po nowym roku ale na pewno będzie to wyjazd prywatny za moje włąsne pieniądze.

Offline

 

#11 2013-01-13 17:15:22

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Sport

Witajcie w Nowym Roku! 
Życzę Wam oczywiście tylko (aż) jednego: duuuużo zdrowia!
Dlatego też chciałabym się z Wami podzielić moją nową pasją sportową, którą są treningi z Ewą Chodakowską (niestety tylko wirtualnie, za pośrednictwem telewizora lub komputera )
Ćwiczę z nią od sierpnia i muszę powiedzieć, że mój zachwyt wzrasta z każdą nowo wydaną płytą. Wiem, że intensywne treningi bywają bolesne, kiedy skóra piecze i pęka. Ale pamiętam, że wysiłek fizyczny, nawet w najgorszym okresie choroby, bardzo dobrze na mnie działał. Uważam więc, że warto trochę pocierpieć, aby lepiej się poczuć i szybciej wyzdrowieć 
Zalety tych treningów:
•    Pobudzają krążenie, wydolność, pracę wszystkich organów, w tym tak ważnego dla nas nadnercza
•    Wzmacniają wszystkie mięśnie ciała, co również polepsza funkcjonowanie naszego organizmu (np. odciążenie kręgosłupa = lepsza praca płuc itp.)
•    Wspaniale wpływają na psychikę. Może to głupio zabrzmi, ale po którymś z pierwszych w całości wykonanych treningów popłakałam się ze szczęścia. Cóż, działanie endorfin 
•    Są uzależniające: jak już się zacznie, trudno bez nich wytrzymać.
Wad nie widzę 
Polecam więc z całego serca. Na stronie  http://www.ewachodakowska.pl/ jest dostępny darmowy trening, ale osobiście wolę ćwiczyć z płytami DVD, które dotychczas były wydawane z magazynem Shape (można upolować na allegro, albo obejrzeć na YouTube). Pod koniec stycznia ma wyjść pierwsza płyta niezależna od magazynu (czekam z utęsknieniem…). Śledzę też profil Ewy na Facebooku. A więc ruszamy tyłki, Kochani! :-D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://e-video24hat.eu https://www.hotelstayfinder.com/ BoĂŽtes de vitesses Jaguar