Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry


#1 2011-03-29 21:27:16

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Dzisiaj zostałam zbanowana na forum atopedii.

Admin był tak miły mnie uprzedzić o swoich zamiarach. Napisał mi, że mam sobie znaleźć inne miejsce do „reklamowania” mojego forum i że „musimy się rozstać”, bo namawiam ludzi do terapii niekonwencjonalnej.

To, że administratorzy forum atopowe-zapalenie.pl są przeciwnikami wszelkich terapii alternatywnych i gorącymi zwolennikami „jedynej prawdziwej” medycyny szkolnej wiedziałam od samego początku — nie da się nie zauważyć po komentarzach, podpisach a nawet reklamach na forum (znaczy niby cytatach z bloga, ale reklamujących książkę Goldacre'a).

Jednakże oficjalnie forum nazywa się "Atopowe Zapalenie Skóry", dział, w którym ja się głównie udzielałam „Leczenie AZS: terapie, leki, maści — leczenie atopowego zapalenia skóry, metody konwencjonalne i niekonwencjonalne [!!!], o maściach i lekach doustnych. ”

Dlatego nie sądziłam, że za odmienne poglądy można zostać zbanowanym.

O maściach, kremach i innych mazidłach (w tym sterydach i antybiotykach o powszechnie znanych szkodliwych skutkach ubocznych) można pisać do woli, wychwalać, namawiać do ich używania... jeśli się natomiast pisze, że istnieje naturalna terapia, która w przeciwieństwie do tych smarowideł usuwa przyczyny, a nie skutki i jest na tyle skuteczna, że za granicą jest już bardzo dobrze znana i dość powszechnie stosowana przez lekarzy medycyny naturalnej i dzięki niej wyleczono już tysiące osób itp. — to właśnie tak to się kończy. Admin, który uprzedził mnie o banie za pomocą wiadomości prywatnej przyznał się też, że zbanował już dziesiątki użytkowników, którzy nakłaniali do terapii niekonwencjonalnych. A więc tytuł całego forum, a w szczególności tego działu, jest bardzo mylący.

Nie odmawiam nikomu prawa do własnego zdania na temat medycyny szkolnej: jeśli ktoś nadal wierzy, że koncerny farmaceutyczne i Izba Lekarska kiedykolwiek ogłoszą, że znają skuteczną terapię na AZS, alergie i astmę, że w ogóle mają zamiar taką terapię odkryć (i zrezygnować z milionów, jakie zarabiają na sprzedaży sterydów i immunosupresantów, a później na leczeniu skutków tych szkodliwych terapii), to krzyż mu na drogę... Ale atakowanie i banowanie osób, które mają na tyle własnego rozumu, żeby zdawać sobie sprawę z tego, jak jest w rzeczywistości, i które poszukały i znalazły nieszkodliwe i efektywne rozwiązanie — tego już nie zrozumiem.

Dwie osoby w międzyczasie na forum wyraziły swój niesmak z powodu tego bana, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, a to dlatego, że nie należą one do osób, które korzystały z moich rad, tylko właśnie do osób sceptycznie nastawionych do medycyny niekonwencjonalnej i uważających mnie za „fanatyczkę”. Tym bardziej się cieszę, że również do osób myślących podobnie jak admini dociera, że takie traktowanie nie jest w porządku. No a jeśli chodzi o fanatyzm... ja tam akurat uważam, że fanatyzmem jest raczej banowanie użytkownika za odmienny światopogląd, za to, że głosi prawdy niezgodne z rzekomo jedynym rodzajem nauki.

Niemniej wzięłam sobie tę uwagę do serca, czego dowodem jest edycja niniejszego postu. Pierwotna jego wersja powstała pod wpływem emocji (a teraz, proszę: zero emotikonów!) Od dziś pracuję więc nad tym, aby nabrać większego dystansu. Trzymajcie kciuki!

Ostatnio edytowany przez Maliboo (2011-03-31 21:26:53)

Offline

 

#2 2011-04-16 21:11:33

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Wczoraj przeszukiwałam moje posty na forum atopedii, bo chciałam znaleźć pewien post dotyczący oficjalnego stosunku kościoła katolickiego do homeopatii.
Ku memu ogromnemu zdziwieniu post zniknął. Nie ma go w wątku, w którym go umieściłam, więc żeby się upewnić, że nie został po prostu przesunięty, przeszukałam wszystkie moje posty. Nie znalazłam go.
Albo ja się starzeję, mam zaawansowaną sklerozę lub początek ślepoty, albo na tym forum dzieją się naprawdę dziwne rzeczy... jakbyście przypadkiem trafili na ten post, to dajcie proszę znać.

Otóż pewna użytkowniczka forum twierdziła, że homeopatia nie jest dla ludzi wierzących, ponieważ leki homeopatyczne wpływają na duchowość człowieka itp. W moim wątku "wyleczyłam się" wkleiłam więc kiedyś przy okazji dwa linki do artykułów w Tygodniku Powszechnym, w których przedstawiany jest oficjalny (absolutnie neutralny) stosunek Watykanu do homeopatii, w dodatku jest w nim powiedziane, że obecny papież leczy się homeopatycznie. Z tego, co pamiętam, treść postu była mniej więcej taka:

[...]
I jeszcze coś specjalnie dla Joli.Ł
http://tygodnik.onet.pl/32,0,53317,1,artykul.html
http://tygodnik.onet.pl/32,0,53315,2,artykul.html

Z wiadomych powodów nie mogę zapytać administratora forum, czy post rzeczywiście został usunięty i dlaczego.

Offline

 

#3 2011-08-08 21:59:55

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Nie ma na forum żadnego Twojego posta o podejściu Kościoła do homeopatii, ja w każdym razie go nie widziałam - ale jego administrator jest z tego co wiem mocno anty tego typu rozważaniom. Za to dzis przypadkiem tam bylam i pojawił się nowy post w wątku "wyleczyłam się" - ziornij zanim zniknie;-)

Ps. ja tez byłam bardzo mocno nieufna wobec hometopatii - glównie dlatego, że kiedyś próbowałam się tak leczyc i zrobiono mnie w bambuko - i ww artykuł z Tygodnika mocno mi pomógł;-)

Offline

 

#4 2011-08-11 08:49:57

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Marysia napisał:

Za to dzis przypadkiem tam bylam i pojawił się nowy post w wątku "wyleczyłam się" - ziornij zanim zniknie;-)

Nadal tam jest, aż dziwne... może Dexter na urlopie :-) Niezbyt elokwentny ten wpis, ale przynajmniej mój wątek znów na topie, a już się bałam, że spadnie na druga stronę i nikt już nie będzie zwracał uwagi i trafiał na moje forum. A jeśli chodzi o domysły na temat Dextera... cóż, mam podobne podejrzenia ;-)

Co znaczy, że zrobiono Cię w bambuko z tą homeopatią?

Offline

 

#5 2011-08-11 10:23:38

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Wiesz, rózni sa homeopaci i Ci, co sie za nich podają - są wśród nich prawdziwi lekarze i ci inni, po kursie, no nie wiem, może weekendowym jakimś, jak się białe granulki zapodaje. Już się leczyłam u róznych homeopatów, w tym u gościa, który ma teraz sprawę w sądzie - musiałam przeciw niemu zeznawać - naciągacz jakis radosny, który mnie leczyl m. in. kropelkami na menopauzę, a miałam wtedy 19 lat. Od tamtej pory przez kilka lat uważałam to za jakieś oszustwo i szarlataństwo. Minęło naprawdę sporo czasu, zanim się znowu przekonałam.
Mocno to dziwne naprawdę z tym banem, w końcu nie reklamowałaś jakoś dziko namiętnie jednego leku, specjalnie wulgarnie tez się nie wypowiadałaś....;-) Generalnie naprawde mi przykro bo pewnie troche nerwów to Cię musialo kosztować.... A na forum nie tak znowu często się zdarza żeby ktos mówił coś z sensem i konkretnie oprócz wymiany doświadczen odnośnie mazideł oraz ogólnego stękania - które też, nie powiem, naprawdę mi pomagało w ciężkich chwilach...

Offline

 

#6 2011-08-11 13:12:40

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Marysia napisał:

Wiesz, rózni sa homeopaci i Ci, co sie za nich podają

Niestety :-(

Marysia napisał:

który mnie leczyl m. in. kropelkami na menopauzę, a miałam wtedy 19 lat.

To akurat mnie nie dziwi. Mój synek został wyleczony z zapalenia płuc kropelkami na urazy sportowe :-) Chodzi o to, że w homeopatii trudno jest określić jednoznacznie, który lek jest "na co", bo te leki działają na trochę innych zasadach, na cały organizm i to na każdy trochę inaczej. A że wymogi w Polsce są takie, żeby na lekach było napisane "na co" on jest, to COŚ TAM zawsze na nich piszą. W Niemczech nie ma takiego bzdurnego prawa i na lekach homeo jest napisane, że ze względu na specyfikę tej medycyny nie można generalnie określić wskazań (czy coś w tym stylu).

W każdym razie przykro mi z powodu Twoich negatywnych doświadczeń. Niełatwo jest znaleźć dobrego lekarza (szczególnie w Polsce), dlatego bardzo zależy mi na wymianie doświadczeń tutaj.

Jeśli chodzi o bana, to mnie już nie dziwi. Obecnie jestem przekonana, że forum jest sponsorowane i ma pewne wyraźne cele marketingowe. Przecież nikt się nigdy nie czepia wątków i postów wychwalających Elidel czy Protopic, naśmiewających się z opinii o ich rakotwórczości i działaniach ubocznych... jawna reklama pewnych leków jest całkowicie akceptowana i wspomagana przez samych adminów. Natomiast wszelkie przesłanki o uleczalności choroby (co jest równoznaczne ze stratą ogromnych zysków pewnych firm) są konsekwentnie wyśmiewane, usuwane, banowane. To chyba mówi wszystko... Ale owszem, wypłakać się tam można. Tego nikt nie zabroni, bo na tym nikt nie straci ;-)
Fakt, kiedyś sie tym przejmowałam. Teraz mi zwisa i powiewa, dopóki admini nie posuną się tak daleko, że usuną cały mój wątek i wyczyszczą wszelkie ślady mojego działania... Z resztą do końca będzie ciężko, bo co jakiś czas pojawia się na forum kolejna osoba, która pokonała chorobę tą czy inną terapią alternatywną. Musieliby takie osoby na dzień dobry banować :-)

Offline

 

#7 2011-08-12 15:50:39

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Urazy sportowe? a to ci dopiero....
No właśnie szukam jakiegoś lekarza w Krakowie - pewnie nie znasz, boś z dalekiej północy...;-) Już wydam ile będzie kazał, i będę jeść/nie jeść czego zażąda, ale żeby wreszcie coś drgnęło....

No ale coś tam się poruszyło na forum dzięki Tobie - nie czytam go teraz już za bardzo, ale fakt jest faktem:-) - i dobrze, może komuś to da do myślenia...
A nie wiesz czasem czy gdzieś w końcu udowodniono rakotwórczość Protopicu, czy dalej się mówi, że ktoś kiedyś gdzieś powiedział/wyczytał?

Offline

 

#8 2011-08-13 15:28:53

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Ponoć jest nawet na ulotce napisane... ale na własne oczy na szczęście nie widziałam i nie zamierzam sprawdzać :-)
Niestety nie znam lekarzy, jedyna droga na razie prowadzi przez Sanum. Ale mam nadzieję, że z biegiem czasu uda nam się tutaj stworzyć jakąś bazę polecanych, wypróbowanych :-)
A jeśli chodzi o forum atopedii, to ostatnio rzeczywiście jakby coś się zmieniło: na topie tematy o ziołach, oleju lnianym, mój temat też wysoko... Admini muszą być niepocieszeni. Chyba rzeczywiście są na urlopie, inaczej dawno by zrobili porządek: powyśmiewali, pousuwali co trzeba ;-)

Offline

 

#9 2011-09-07 17:53:19

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

ja tam ostatnio nie zaglądam, bo już chyba swoje mniej więcej wiem, ale jeśli ruszyło coś w narodzie na forum w stronę naturalnych terapii to tylko się cieszyć... :-)

Offline

 

#10 2012-04-24 22:44:14

Michaljuz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

Witam!
Admini lubią wywalać z forum za różnicę poglądów. Mnie też wyrzucili chociaż z forum o zupełnie odmiennej tematyce (klasyków samochodowych - pisałem o technicznym problemie instalacji LPG bo nie chciałem przyczyniać się do upośledzania układów immunologicznych ludzi produkując benzynowe spaliny, a admini mnie znienawidzili za to, że chcę ingerować w mojego prywatnego klasyka).

Chcę powiedzieć, że powinnismy się nastawić na jedną rzecz: wszystkim koncernom farmaceutycznym, ministrom zdrowia i całej tej mafii medycznej jest wybitnie nie na rękę by ludzie poznali prawdę na temat mechanizmów działania naszych organizmów, a tym bardziej prawdę o bardzo wiarygodnych metodach leczenia chorób, na których leczenie, do tych czas wyłącznie o ONI mieli monopol.

Pozdrawiam i trzymajcie się!

Offline

 

#11 2012-04-28 10:18:23

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zostałam zbanowana za odmienny światopogląd

no przykre trochę.....

ale na szczęście nas - zorientowanych i nie biorących już tabletek tudziez nie smarujących się sterydami i protopicem - jest coraz więcej...
;-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Dachau pakiet wellness Ciechocinek kievs