Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-02-06 20:03:50

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Ważne założenia terapii

Jeszcze parę elementów mi się przypomniały, które przez organizację PANAP są uważane za bardzo ważne.

1. Czysta woda. Chodzi o wodę z kranu, która jest obciążona metalami ciężkimi i innymi świństwami. Nie powinno się jej więc w takim stanie spożywać (nawet gotowanej). PANAP zaleca więc zamontowanie w domu systemu odwróconej osmozy.
To trochę droga impreza i nie było mnie na nią stać. Starałam się więc spożywać głównie wodę mineralną.

2. Dotyczy głównie niemowląt i jest kontrowersyjne: Unikać szczepień. PANAP zaleca podawać tylko najbardziej konieczne (później poszukam, które) i dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia, ponieważ szczepionki bardzo obciążają organizm i nie dają szansy na ukształtowanie własnego układu immunologicznego.
Osobiście po urodzeniu syna nie udało mi się wywalczyć, żeby nie był od razu szczepiony (w Polsce to przymus), ale w pierwszym roku miał tylko dwa szczepienia: przeciwko gruźlicy i żółtaczce, sprawdzę potem, które miał po ukończeniu roku, ale było tego bardzo niewiele :-) Oczywiście takie rzeczy należy konsultować z danym pediatrą-homeopatą.

3. Czarne plomby (amalgamaty). Są bardzo szkodliwe i należy je usunąć przed rozpoczęciem terapii. Nie miałam takowych, więc nie miałam tez problemu z ich usunięciem. A problem z tym jest taki, że po usunięciu u zwykłego dentysty może nastąpić nasilenie objawów atopowych w związku z tym, że szkodliwe substancje zawarte w tych plombach dostają się wtedy w większych ilościach do organizmu. Dlatego też najlepiej usuwać u dentysty-homeopaty :-) Wiem, brzmi śmiesznie, ale w Niemczech jest takich pełno i oni przy usuwaniu tych plomb zapisują odpowiednie leki odprowadzające te substancje z organizmu. Podejrzewam, że tutaj trzeba usunąć u "normalnego" dentysty, a od lekarza prowadzącego terapię izopatyczną dowiedzieć się, jakie leki brać, żeby odprowadzić toksyny.

4. Inne metalowe elementy w organizmie: Np. spirala domaciczna. Ponoć u wielu kobiet samo jej usunięcie i odtrucie homeopatyczne powoduje znaczną poprawę.

5. Fluor. W zbyt dużych ilościach nie jest przyswajany i wywołuje atopię. Dlatego PANAP zaleca używanie pasty do zębów BEZ FLUORU. Trzeba poczytać trochę składów. Z tego co pamiętam wiele past ziołowych nie zawiera floru.

6. To jest trudne, ale SMAROWANIE. To „ulubione” zajęcie atopowca wcale nie jest dla niego najlepsze. I nie mówię tu tylko o sterydach i ponoć rakotwórczym Elidelu, tylko nawet o zwykłym natłuszczaniu.
Chodzi o to, że organizm atopowca odtruwa przez skórę. Jeśli się ją ciągle pokrywa smarowidłami, odprowadzanie toksyn jest mocno utrudnione.
Poza tym skóra "przyzwyczaja się" do smarowania i po pewnym czasie całkiem przestaje się samodzielnie natłuszczać i odżywiać (można to świetnie zaobserwować, jeśli się zimą często smaruje usta — po pewnym czasie wysychają coraz szybciej i smarować trzeba coraz częściej).
Podczas terapii Enderleina nie należy więc stosować maści sterydowych. Wiadomo, że odstawienie wszystkich maści natłuszczających nie jest możliwe z dnia na dzień, ale należy sobie urządzić mały "odwyk", czyli starać się smarować coraz rzadziej i tylko wtedy, kiedy wyraźnie czujemy, że bez tego się nie obejdzie.
Wraz z postępem w leczeniu skóra będzie w coraz lepszym stanie, więc ten element stanie się mniej uciążliwy :-)

7. Za to DRAPANIE JEST OKAY! Ludzie piszą o zakładaniu rękawiczek na noc itp, powstrzymywaniu sie od drapania... Swędzenie to naturalna reakcja organizmu, który nasze toksyny wywala na zewnątrz, na skórę. Poprzez drapanie usuwamy je wraz z naskórkiem. Poza tym, jak wiecie, towarzyszy temu ogromne rozładowanie psychiczne i poczucie ulgi...
Wiadomo, że od tego powstają rany, które potem bolą i w dodatku mogą być źródłem jakiegoś gronkowca czy czegoś. Więc trzeba oczywiście uważać, żeby rany były zawsze czyste. Ja przez spory okres nosiłam bandaże w wielu miejscach.
W każdym razie nie należy za bardzo tłumić tego odruchu.
I tutaj również wraz z postępowaniem terapii świądu będzie coraz mniej, a w końcu zniknie zupełnie :-)

Offline

 

#2 2011-08-08 21:39:15

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Ważne założenia terapii

Punkt 7 powinnam wydrukować i pokazać wszystkim, którzy na mnie (z troska i miłością oczywiście;-) wrzeszczą, albo chca mnie trzymać za łapy w trakcie;-)

Offline

 

#3 2011-08-13 15:41:15

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Ważne założenia terapii

Tak, pamiętam... To naturalny odruch troszczących się o nas osób i w zupełności zrozumiały. Ale jednak: co ma z nas wyjść musi wyjść i już :-)

Offline

 

#4 2012-07-30 22:52:57

Mamulka-Tadeulka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ważne założenia terapii

Maliboo,

Czy możesz napisać na jakie choroby zaszczepiłaś Kajtka jak skończył rok ? Masz chyba rozsądnego lekarza, a ja chciałabym wiedzieć, które szczepienia są konieczne, a z których można zrezygnować. dziękuję

Offline

 

#5 2012-09-11 22:19:50

ryszard

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ważne założenia terapii

Witam
Poniżej komentarz do poniższych założeń (oczywiście wynikający z mojego doświadczenia):
1. dieta
Oprócz wszystkiego co zostało napisane (z czym się zgadzam) chcę zwrócić uwagę na owoce. Nie jest do końca prawdą że można jeść do woli. Wiele owoców zawiera histaminę (truskawki, maliny, banany) lub po prostu kwas który drażni jelita. Nie wspominając o opryskach. Dlatego ja jem niewiele owoców i zwykle przetworzone (np.na parze) choć oczywiście chciałbym żeby było inaczej.
Ponadto to czy będzie można w przyszłości dodawać do diety coś co wcześniej uczulało zależy od tego w jakim stopniu uczulało (polecam zrobić badania). Ja przykładowo wiem że nabiał + zboża (gluten) prawdopodobnie nie będa mógł jeść przez długie lata o ile w ogóle.
2. leki usuwające grzyby (oczywiście naturalne)
Rozumiem że należy stosować w trakcie wstępnej kuracji oczyszczania organizmu a nie ciągle (?)
3. leki wspomagające odprowadzanie toksyn (homeopatyczne lub izopatyczne)
Mam pytanie czy takie leki trzeba stosować ciągle czy tylko w trakcie wstępnej kuracji oczyszczania (?) Ja w tej chwili nie wspomagam się żadnymi tego typu lekami i nie wiem czy prawidłowo(?) Stosuję 2 razy w roku oczyszczanie metoda Mary Staggs Body Detox (skutecznei już tanie) ale nie wiem czy można stosować zamienniedo leków (?). Proszę o radę w tej sprawie o ile możliwe.
4. probiotyki
Polecam Symbiolact.
5. leki odkwaszające organizm
Rozumiem że należy stosować w trakcie wstępnej kuracji oczyszczania organizmu a nie ciągle (?)
6. (akurat u mnie:) ziołowy lek regulujący układ hormonalny
7. pasta do zębów bez fluoru
8. (mnie nie dotyczyło, ale ważne:) usunięcie plomb amalgamatowych i innych metalowych elementów, martwych zębów (ognisko bakterii)
9. (dotyczy głównie dzieci:) unikanie szczepionek
10. ograniczenie smarowania
Czy po wyleczeniu stosujesz jeszcze jakieś emolienty(?) Zrozumiałem że celem jest żeby nie stosoważ żadnych (?)
11. kosmetyki wyłącznie naturalne
12. Opalanie skóry naturalnie/solarium
Ogólnie przyjmuje się że opalanie poprawia stan skóry. Ze swojego doświadczenia chcę ostrzec przed opalaniem podrażnionej skóry leczonej maściami/emolientami. Nawet 15 minut opalania może doprowadzić do totalnego pogorszenia tzn.ogólnego zapalenia skóry.
13. Leki
Pomimo stosowania wszystkich zasad czasami świadomie lub nie robię ustępstwa (np. piję alkohol) wtedy stosuję leki blokujące (polecam Daosin w Polsce niestety nie dostępny). Po za tym z przerwami stosuję ciągle Aeuris ponieważ nie znam wszystkich możliwości alergii krzyżowych. Jeżeli chodzi o leki odbudowujące jelita co tak naprawdę jest kluczowe to stosowałem Debutir+ciągle probiotyki. Proszę podzielcie się informacjami czy stosujecie coś skutecznego (?)

Pzdr
Ryszard

Offline

 

#6 2015-05-21 11:40:02

MartiC

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-05-21
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ważne założenia terapii

Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię patrzeć jak moje dziecko się drapie. Niby ukojenia, a rany długo się goją. Lepsze są już te rękawiczki na noc.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wyleczonazazs.pun.pl Ciechocinek hotele spa alimenty komornik warszawa praga