Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry


#1 2011-08-30 10:56:36

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

SMAROWANIE

Smarujecie się czymś? (co za pytanie dla atopików, wiem... ;-) ) nie chodzi mi o jakies hydrokortyzony i inne straszności, ale jakieś smarowidła bardziej o charakterze pielęgnacyjnym. Brak nawilżania skóry u mnie nie wchodzi w rachubę w ogóle, a probuje przetrwac jakoś do wizyty u lekarza - jeszcze prawie miesiąc...
Ja np mam maść robioną na hascobazie i z mocznikiem 10% - chwalę sobie, ale przydalo by się coś jeszcze.... Ostatnio polecali mi masło karite. Probówał ktoś?

Offline

 

#2 2011-08-30 12:56:48

Nikana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

Tego masła nie próbowałam, więc niestety Ci nie doradzę.
Ja smaruję się Medidermem i sobie go cenię ;] U siebie w aptece kupuję pół kilo za 22 złote i jak dla mnie jest całkiem fajny.
Za niedługo będę próbowała ostrożnie jeszcze smarować się tłuszczem kozim, zobaczymy co z tego wyjdzie ;p

Offline

 

#3 2011-09-02 13:44:32

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

Jak już pisałam, smarowanie ogólnie nie jest zalecane i powinno się dążyć do jego ograniczenia, aby skóra mogła bez przeszkód oddychać, odtruwać i sama się nawilżać. Jeśli już smarujemy, powinniśmy stosować maści jak najbardziej neutralne, bez substancji aktywnych. Ja smarowałam lekko czystą euceryną i starałam się to robić nie częściej niż dwa razy dziennie w najgorszych miejscach.

Offline

 

#4 2011-09-07 17:45:13

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

No pewnie trzeba je ograniczać, ale ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie bez tego przeżyć, okropnie się sypie ze mnie, jeśli sie nie popaćkam to od razu popękam i nie będę znów mogła zginać kolan...
Mam nadzieję że lekarz (wizyta coraz bliżej, jeszcze tylko 3,5 tygodnia...) jakoś mnie oświeci...

ale ale, zamowiłam sobie maslo karite ekologiczne 100%, jakąś mądrą odmianę ponoć dobrze działającą na skórę tego typu.... pożyjemy, zobaczymy....

Offline

 

#5 2011-09-12 14:48:46

Nikana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

Ja wypróbowałam ten tłuszcz kozi i powiem, że jest naprawdę super I z całą pewnością jest on naturalny No ale do tego niestety trza mieć dostęp... Samej mi jak się skończy, to będę musiała szukać czegoś innego, a szkoda.

Offline

 

#6 2011-09-15 18:53:23

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

pewnie dobry bo naturalny, ale musiałabym jakąś kozę dorwać, a o to w Krakowie niełatwo...;-)
tydzień już czekam na to masło i ze zniecierpliwienia palce obgryzam bo sie o nim naczytałam miłych rzeczy, a to lezie i lezie z tej Wawy....
Dam znać jak działa gdy już szczęśliwie przylezie;-)

Offline

 

#7 2011-09-23 23:24:36

natka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 10
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

Ja tez uwielbiam sie smarowac... no ale mowicie ze to niewskazane... obecnie znajduje sie w sszpitalu  dermatologicznym, jestem smarowana 2 razy dziennie. raz mascią LORINDEN A,i raz kwasem bornym... jest poprawa ale niewielka. jestem tu 11 dni a skora dalej swedzi... na dniach wychodze, w lepszym stanie lecz nie wyleczona... tluszcz kozi?... tez nie mam dostepu do kóz niestety.... Maliboo prosze o pokierowanie dalej....

Offline

 

#8 2011-09-27 18:20:14

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

No, karite tłuste jak nieszczęście, ale mile natłuszcza. tylko chyba musze poczekac, aż zaostrzenie zniknie, bo na razie to chyba szkoda go marnować na taką skórę, jakby to głupio nie brzmiało....

generalnie dobry jest Mediderm, bo z tego co widzę raczej nautralny. Składniki:
Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Phenoxyethanol, Sodium Lauryl Sulfate.

Wskazania:
Krem wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry

jakby co sobie poczytajcie. gdy już wreszcie zacznę terapię i jakieś leki mi dadzą, to myślę, że go też jak najbardziej można stosować.

Natka, nie myśl o tłuszczu kozim, tylko lekarza szukaj... pozdrawiam! :-)

Offline

 

#9 2011-09-27 21:00:03

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

Marysia napisał:

Sodium Lauryl Sulfate.

tego nie lubimy, tak zwany SLS :-( Unikam.

Offline

 

#10 2011-10-03 12:51:56

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

No nie, jak nie tędy to tamtędy....
A masz coś dzieki czemu mozna przetrwać poczatek terapii kiedy jeszcze naprawdę - co Ci tu będę tlumaczyć... - trzeba się czyms pomaziać? pewnie bardziej robione leki, tena hascobazie, bo maja malo składnikow. Niby przepisują takie z witaminami, ale one jakby nie było tez sa sztuczne... No poki co zyję w chaosie i nie ogarniam....

mam jeszcze dardię lipo maść, używam na twarz i służy mi, skład:
•Cera microcristallina
•Olelyl erucate
•Paraffinum liquidum
•Petrolatum
•Urea + com starch
•Urea


Widzisz tu Maliboo tez cos strasznego?  pytam bo przekopalaś tamten watek na Atopedii a ja jeszcze nie.... A może ktoś uzywal?

Offline

 

#11 2011-11-20 17:02:54

 drJoint87

Użytkownik

Skąd: Biała Podlaska
Zarejestrowany: 2011-11-20
Posty: 13
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

a co sądzicie o tym balsamie;

http://www.physiogel.pl/index.html

mi szczerze mowiac najbardziej podchodzi, a wypróbowałem tych emolientow naprawdę sporo,jak twierdzi mój ostatni lekarz ma sklad najbardziej zbliżony do ludzkiego naskórka...

Maliboo co o tym myslisz??

Offline

 

#12 2011-11-20 17:04:41

 drJoint87

Użytkownik

Skąd: Biała Podlaska
Zarejestrowany: 2011-11-20
Posty: 13
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

wlasnie... a cieknace miejsca smarujecie emolientami??

Offline

 

#13 2011-11-27 12:52:59

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

physiogel raczej łagodny jest... co prawda nie znam się szczegółowo na każdym składniku, ale bym się go nie bala jakos specjalnie...A bardzo cieknące masz te zmiany?

Offline

 

#14 2011-12-03 16:08:43

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

drJoint87 napisał:

a co sądzicie o tym balsamie;

http://www.physiogel.pl/index.html

mi szczerze mowiac najbardziej podchodzi, a wypróbowałem tych emolientow naprawdę sporo,jak twierdzi mój ostatni lekarz ma sklad najbardziej zbliżony do ludzkiego naskórka...

Maliboo co o tym myslisz??

Ej ale ja specjalistą nie jestem :-) Powiem Wam, na co sama patrzę:

1. siarczany, czyli wszystko z "sulfate" w nazwie. Występują we wszelkiego rodzaju mydłach i szamponach. Najczęściej występuje Sodium Lauryl Sulfate, który powoduje spienianie.

2. Parabeny, czyli wszystko, co w nazwie ma "-paraben". Konserwant występujący w balsamach, kremach itp.

Myślę, że te dwa są najważniejsze. W powyższym balsamie nie ma parabenów, więc chyba jest OK :-)

Offline

 

#15 2012-02-03 14:55:06

Dhalia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: SMAROWANIE

Witam,

a czy któraś z Was stosowała Epaderm? Słyszałam o nim od znajomej sporo dobrego i chciałam się dowiedzieć czy inni też mają podobne opinie .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com Karula Sand Villas - Barra, Inhambane, Mozambique hotele ciechocinek BoĂŽte de vitesses manuelle Opel