Wyleczona z Atopowego Zapalenia Skóry

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry


#31 2012-06-12 13:39:58

jezol24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Hej, mam do was pytanie czy pora jedzenia posiłków ma jakiś wpływ na skóre? tzn czy w terapii nie zaleca się objadania/przejadania, jedzenia w poźnych godzinach np po 20 itd ?? Wiadomo, ze nie należy obciążac narządów odpowiedzialnych za trawienie, ale czy w zaleceniach uslyszeliscie taka zależnosć?
Pozdrawiam;)

Offline

 

#32 2012-06-14 09:57:50

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Sam sobie odpowiedziałeś ;-) - jak najbardziej nie zaleca się przejadania, bo wazne jest i to, co jesz i to, ile tego jesz. Własnie po to, by nie przeciążać organów. Dobrze jest też, gwoli odciążenia, nie łączyc białek z węglowodanami, bo sie trawią w innym czasie. Tu cos do poczytania: http://www.apetycik.pl/teksty.php?tekst=251&kat=10

pozdrawiam! :-)

Offline

 

#33 2012-06-14 11:10:51

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

PANAP zaleca również, żeby do południa (lub przez pierwszych kilka godzin po wstaniu) jeść lekko, najlepiej owoce albo warzywa (moja lekarka poleciła mi np. lekką zupę jarzynową na śniadanie).

Ważne też, żeby owoce jeść tylko rano i przedpołudniem, koniecznie na pusty żołądek, inaczej fermentują w jelitach.

Poza tym jak wyżej: absolutnie się nie przejadamy — zupełnie wbrew polskiej tradycji :-)

Offline

 

#34 2012-06-15 11:34:25

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Otóż to :-)
a sniadania generalne dobrze jest jeść ciepłe
I faktycznie żadnych surowych owoców na kolację - może równiez wbrew stereotypom że to takie lekkie i niewinne, więc mozna wcinać przed snem :-)

Offline

 

#35 2012-06-15 16:53:09

jezol24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

A Ty Marysia na chwile obecną jak oceniasz swój stan? Bo widze, ze terapie zaczełaś mniej wiecej wtedy co ja

Offline

 

#36 2012-06-16 21:02:57

atopka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 26
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Witajcie!
Wczoraj byłam na wizycie. Lekarz wprowadził mi kolejne leki - EXMYKEHL D4, NOTAKEHL D5, SANKOMBI D5. Nadal mam pić Alkala N oraz zażywać chloretabs i Debutir.

Stan mojej skóry powoli się poprawia, najważniejsze że goją się rany. Najbardziej uciążliwe jest łuszczenie na twarzy i szyi, co prawda znacznie mniejsze niż w czasie oraz po moim ostatnim wysypie. Denerwuje mnie też to, że w ciągu dnia skóra twarzy i szyi robi się czerwona:/ i czasami boli

Jeśli chodzi o jedzenie - nadal mam się wystrzegać cytrusów, mleka + przetwory mleczne, mięs - ale od czasu do czasu mam jeść dziczyznę, Jeśli chodzi o ryby to nie są do końca wskazane, ale tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić co się z nimi działo od momentu połowu, do momentu, kiedy znajdą się na talerzu. Na szczęscie mam możliwość  zakupu ryb z prywatnego chowu, który znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Do jadłospisu mam wprowadzić różnego rodzaju rośliny strączkowe i zajadać je w sporej ilości. Mam spożywać masło klarowane, i ogólnie lekarz zalecił mi, że najlepsza dla mnie będzie kuchnia indyjska... byłam w szoku, ale jeśli to ma mi pomóc to czemu nie

Z racji wprowadzenie nowych leków, mogą być różne objawy i zmiany na skórze, oczywiście o wszystkim będę Was powiadamiać na bieżąco

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez atopka (2012-06-16 21:04:03)

Offline

 

#37 2012-06-18 10:58:24

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Jezol, ze mną to trochę skomplikowane bo parę razy zgrzeszyłam przeciwko skórze i diecie, pokarało mnie i dobrze mi tak. nawróciłam się co prawda i teraz jestem grzeczna, ale trochę to całe zdrowienie się pewnie opóźniło... do tego po drodze zmieniałam leki.
więc nie bardzo jest sens się ze mna porównywać.
Jestem cały czas zaczernieniona, czasem blednę, ale nigdy nie wiem, kiedy nagle sie pogorszy - na pewno po cukrze, to juz wiem. Skóra wciąż jest sucha, ale trochę w lepszym stanie - choć krótkich rękawków jeszcze się boję, to takie ciut dłuższe juz wkładam bez wielkiego stresu, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu. Biorę fortakehl, mucokehl D5 i sankombi D5. do tego drink alkaliczny i probiotyk. I mam wielka nadzieję, że idzie ku lepszemu.
mam ksero takiej małej książeczki o lekach izopatycznych i ich stosowaniu, może wam zeskanuję i tu włożę. na podstawie jej własnie biorę te moje leki.

kuchnia indyjska, no proszę.... własciwie cos w tym jest, sama sobie gotuję różne cieciorki w pomidorach i takie tam, a to sa wlasnie przepisy niby że indyjskie. a maslo klarowane - też sie w tej mądrej książce z nim spotkałam, jest faktycznie zalecane.
No, atopka, ten Twój lekarz to chyba jakis konkretny jest :-)
ale chloretabs? o tym nie słyszałam, prawdę mowiąc...

Offline

 

#38 2012-06-18 16:24:41

atopka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 26
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Dokładnie taj jak napisałaś Marysiu - ten mój lekarz (z wizyty na wizytę) wydaje się coraz bardziej konkretny i godny zaufania.
Jeśli chodzi o chloretabs , dla zainteresowanych:

http://suplementy-kosmetyki.dbamozdrowi … nizmu.html

Masło klarowane mam zajadać też w dużej ilości, mam gotować warzywa strączkowe i solidnie polewać je tym masłem. Masło można samemu zrobić ale znalazłam producenta:

http://www.masloklarowane.pl/producent/o-firmie-2/

Opis na stronie brzmi ciekawie i zachęcająco, chyba się skuszę i zamówię, tym bardziej, że cena produktu nie jest jakaś wygórowana.

Offline

 

#39 2012-06-23 15:55:13

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Atopka, za ile i gdzie kupowałas ten chloretabs? Bo widze, że w niewielu sklepach bywa i jest generalnie nieznany....

a że się łuszczysz to dobrze, w końcu się złuszczysz:-)
lepiej że to dziadostwo z Ciebie złazi, w końcu, daj Boze, wyjdzie zdrowa skóra - czego sobie i wszystkim zyczę :-)

a tu cos o właściwościach masła klarowanego - nigłupie, niegłupie.... ;-)

http://www.zdrowylink.pl/odzywanie-dla- … -maslo-ghi

Offline

 

#40 2012-06-24 01:24:41

jezol24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Hej, powiedzcie mi czy wy tez zauwazyliscie jakies pogorszenie tej wiosny? Wiem, ze to indywidualna sprawa ale u mnie osobiscie jest troche gorzej od jakiś 2 miesiecy nie wiem co teraz pyli ale generalnie skóra zrobila sie troche bardziej sucha i sztywna, a do tego katar i troche oczy łzawią. Z rozmowy z Maliboo wiem, ze u niej latam pogorszenie występowało a jak tam u was ?

Offline

 

#41 2012-06-26 08:04:30

atopka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 26
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Marysiu ja kupuję Chloretabs u mojego lekarza.

Przez 10 dni miałam stosować EXMYKEHL i wiecie co, zauważyłam poprawę skóry.. na 10 dni brania leku, były 3-4 dni kiedy wyglądałam zupełnie dobrze, bywały też słabsze dni, ale ogólnie zauważyłam znaczną poprawę skóry:) NA szyi zmniejszają się czerwone place, i miejscami jest już normalny kolor. Od dzisiaj zaczynam brać kropelki SANKOMBI, jeśli coś się zmieni, napiszę

Pozdrawiam!

Offline

 

#42 2012-06-26 12:26:27

Marysia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 85
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Jezol, tak wlasnie jest z ta wiosną i pyłkami że o pogorszenie łatwo....
a trzymasz dietę grzecznie cały czas? :-)

Tez mam Sankombi, na zmianę z mucokehlem i fortakehlem. dobe leki, tylko szybko się kończą niestety....

Offline

 

#43 2012-06-26 13:51:05

jezol24

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-24
Posty: 6
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Diete trzymam w 100% dlatego wlasnie nie wiem o co chodzi.... 
Przedramiona byly juz calkiem wporządku a teraz od dwóch dni znów wielkie czerwone plamy, ogolnie wstaje rano bardziej suchu niż ostatnio, troche się przejąłem nie powiem....

Offline

 

#44 2012-06-27 08:24:36

atopka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 26
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

Małe sugestie:

- myślę, że w walce z chorobą najważniejsze jest psychiczne nastawienie. Polecam Wam książkę pt. "Potęga podświadomości" Joseph Murphy - książka która nauczyła mnie pozytywnego myślenia, oraz wiary w to, że osiągnę wyznaczony sobie cel - będę zdrowa!

- w ostatnim czasie mój mąż zaczął mnie strofować i zwracać uwagę na to, że bez przerwy dotykam swojej twarzy, drapię się, zrywam złuszczoną skórę.. i wiecie co, miał racje. Po prostu wyrobiłam w sobie odruch drapania. Zaczęłam to kontrolować, i nie wiedziałam co z rękoma zrobić. Najlepiej czułam się, gdy trzymała je przy zmienionych miejscach. Spokojnie i bez popadania w stres staram się coraz mniej dotykać a przede wszystkim drapać. W zgięciach rąk skóra łuszczy się, ale nie jest juz taka czerwona. Troche trudniej z twarzą, bo jak mi się coś złuszczy to od razu mam ochotę to zdrapać, ale to skutkuje znacznym zaczerwienieniem i ranami.

- a w ramach ciekawostki - wczoraj złamałam diete.. i zemściło się to na mnie.. ojjj i to solidnie, a wiec dieta w 100% musi być!!

Offline

 

#45 2012-06-28 14:15:11

Maliboo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 166
Punktów :   

Re: Moja historia i cel tego forum

jezol24 ja tez miałam zawsze nawrót co roku na wiosnę/lato i tez się załamywałam czasami... ale faktem jest, że z roku na rok te nawroty były słabsze, teraz już prawie w ogóle nie reaguję na pyłki — ostatnio przez 45 minut jeździłam na rolkach wokół łąki, na której traktor właśnie kosił trawę z mleczem, czyli dosłownie w chmurze pyłków i tylko troszkę mnie w nosie kręciło :-)
Trzeba przeczekać i tym bardziej dbać o dietę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania ślask hotel w ciechocinku materace tanio poxilina wrocław